"Kar počnejo tam spodaj je bizarno, starši pa nimajo pojma," je to, kar vsak dan vidi na ginekološki mizi, komentiral eden od ginekologov.
Da so viralni spletni trendi, ki se kot požar širijo po družabnem omrežju TikTok, nevarni za zdravje mladine, se je za resnično pokazalo že večkrat. Na to, da si mlada dekleta s sledenjem enemu takšnih delajo resno škodo, pa zdaj opozarjajo srbski ginekologi, ki opažajo izreden porast obiskov mladih deklet, ki se po njihovo pomoč zatekajo s skrajno bizarnim razlogom.
Te morda zanima tudi:
Na tale nenavaden trend je prvi v javnosti namreč opozoril srbski šolski zdravnik dr. Saša Milićević, ki je javno povedal, da mlada dekleta namakajo tampone v vodko, te pa si nato vtikajo v vagino. Na ta način se želijo 'napiti' brez, da bi jih starši zavohali, da so vinjene. Zaradi tega početja je v Srbiji že več deklet moralo poiskati zdravniško pomoč.
Da je takšno početje skrajno nevarno za vaginalno zdravje je v medijih v teh dneh poudaril tudi ugledni beograjski ginekolog Vanja Milošević, ki je na javni televiziji povedal, da je situacija še hujša zaradi dejstva, da se to dogaja tako mladim dekletom, da se po pomoč namesto k ginekologu zatekajo k svojim pediatrom, saj še ne vedo, da lahko za težave z vaginalnim zdravjem obiščejo ginekologa.
"Nožnica je zelo občutljiv organ, ki ima velike posebnosti. Bakterijska flora je pomembna, in če jo uničimo, so posledice lahko hude - od okužb do vnetji," so besede priznanega ginekologa dr. Miloševića povzeli na spletnem portalu Slovenske novice.
"Ta alkohol spremeni bakterijsko floro in hormonsko sliko. Če je ta poškodovana iz kakršnega koli razloga, s fizikalnimi in kemičnimi dejavniki, je možnost nastanka večplastnih vnetnih procesov, kot sta vaginitis in kolpitis. Občuti se kot rdečica, pekoč občutek, bolečina, predvsem pri intimnih odnosih, gre lahko tudi hudo vnetje sečil," je povedal in dodal, da bi takšnim brezglavim poskusom lahko konec naredili z uvedbo zdravstvene vzgoje v šolah.
"Govorim kot starš in kot zdravnik. Če bi imeli ti otroci prave informacije o tem, kaj se jim lahko zgodi, sem prepričan, da bi o tem razmišljali. Omrežja so zanje velik izziv, a morejo se zavedati posledic. Zato smo starejši, predvsem mi, iz stroke, tisti, ki jim otroci lahko verjamejo. In moramo priti k njim v učilnice, da bi se o tem pogovorili. Zdaj pa so prepuščeni tem družbenim omrežjem in se o tem ne pogovarjajo s starši", je še povedal dr. Vanja Milošević.
Novo na Metroplay: “Peti v maternem jeziku mi je v izziv” | MAJA KEUC, ELLE GLASBA 2024