Včasih smo lahko naravnost srečni, da smo samski - tudi zahvaljujoč trenutno viralnemu trendu na aplikaciji Tiktok s ključnikom: "Poslušamo in ne obsojamo."
Če ga tvoj algoritem morda še ni serviral na pladnju, naj ti pojasnimo - gre za videoposnetke, v katerih pari delijo šokantne skrivnosti svoji boljši polovici s predpostavko, da njihov partner priznanj ne bo obsojal - ne glede na njihovo razsežnost.
Nekateri izmed slednjih so v pičlih nekaj dneh, odkar je trend postal viralen, zbrali milijone ogledov, predvsem pa v komentarjih naleteli na ogorčenost javnosti. In to povsem upravičeno - v enem izmed tovrstnih posnetkov dekle svojemu fantu denimo prizna, da mu je po prepiru namesto jabolčnega soka postregla kozarec s svojim urinom. Gre torej le za nedolžen trend ali poveličevanje toksičnih razmerij?
Kaj za vraga ti ljudje še vedno počnejo skupaj?
"Včasih res nimam glavobola," drugo dekle prizna laž, ki jo uporablja, da bi se izognila posteljnim radostim s svojim partnerjem. V odgovor ji ob spremljavi hrupa njunih otrok v ozadju partner odgovori: "Včasih grem v kopalnico in se skrijem, ko slišim kaos v hiši, samo zato, da ga moraš rešiti ti in ne jaz." Eden izmed uporabnikov jima je v komentarjih postregel s cinično opazko: "Poslušava in se ločiva" in jima tako ponudil rešitev, ki se za omenjeni par zdi edina logična rešitev.
Povsem razumljivo je, da dinamiki odnosov včasih ponagajajo višje sile, a zaskrbljujoče dejstvo, ki ga odražajo dotični posnetki, je to, da se nekateri ljudje brez slabe vesti trudijo, da bi prizadeli svojega partnerja. Počnejo stvari, ki izražajo zlobo, pomanjkanje zvestobe in predvsem odkrito nespoštovanje.
Ljudje bi se morali zavedati, da je razhod ena izmed možnosti
Ne glede na razlog, zakaj ti pari sploh še vztrajajo v razmerjih, se je razumljivo vprašati, kako trdna sploh so, če drug pred drugim skrivajo skrivnosti takšnih razsežnosti in se - v nekaterih primerih - zaradi njih tudi nesprejemljivo vedejo. Če je odnos tako slab, da je trend na družbenem omrežju edini izhod za iskrenost s partnerjem, obstaja izredno majhna verjetnost, da se bo v prihodnosti izboljšal.
Družbeni mediji ustvarjajo nekakšno ‘varnostno mejo’, saj ljudem omogočajo, da svoje četudi globoke izpovedi oblikujejo in delijo na igriv ter lahkoten način. In čeprav so tovrstni trendi lahko tako dobra izhodiščna točka za introspekcijo in osmišljenje odnosa, nikakor ne smejo nadomestiti pristne komunikacije. Če sodelovanje v dotičnih trendih povzroči občutek nelagodja in prepoznavanje toksičnih vzorcev odnosa, je to znak, da sprejmete smiselne ukrepe za ustvarjanje bolj zdravih medosebnih odnosov.
Povzeto po: Cosmopolitan UK
Novo na Metroplay: “Lahko si v pižami, dokler je del koreografije” | BRIGITA KRAŠOVEC, ELLE MLADI TALENT 2024