Po feng šuju velja oprema za čiščenje za prinašalca nesreče. Če jo uporabljamo pravilno, iz doma pomete negativno energijo, vendar lahko ob nepravilni uporabi odnese tudi dobro! Zato starokitajska veščina priporoča, da metle, krpe in druga čistilna sredstva pospravimo z vidnega polja, saj je bolje, če niso na očeh.
Kaj pa sodobni robotski sesalniki, kot je Roomba? Stari Kitajci ob oblikovanju veščine seveda še niso poznali teh naprav, a to ne pomeni, da se načel ne bi mogli držati tudi pri sodobni tehnologiji. Po feng šuju na primer ni priporočljivo imeti metle na vidnem mestu v jedilnici, saj lahko »odnese skledo riža« (vir preživetja), ali na hodniku, kjer lahko odžene srečo. Ker je metla po namenu podobna sesalcu, lahko načelo upoštevate tudi pri iskanju mesta zanj in njegovo priključno postajo. Če jo postavite na primerno mesto, kjer ni preveč izpostavljena, to ne bi smelo škodovati – morda bo celo pomagala ohranjati pozitivno energijo v prostoru. Vendar pa ni enostavno uskladiti načel z dejanskimi potrebami robotskega sesalnika, saj mora le-ta imeti dovolj prostora. Pomembno je, da najdete ravnotežje med čistilnimi načeli in funkcionalnostjo naprave, saj potrebuje prost dostop do postaje, da lahko učinkovito opravi svoje naloge.
Ker podjetje iRobot veliko truda vlaga v oblikovanje svojih robotov in njihovih polnilnih postaj, ni nevarnosti, da bi zgolj s pogledom nanj, ko počiva na postaji in se polni, privabili nesrečo. Kljub temu pa nekatere moti »sodoben« videz okroglega robota, zato je priporočljivo dobro premisliti, kje boste našli stalno mesto zanj. Pomembno je, da je okoli polnilne postaje dovolj prostora – priporočena razdalja je približno en meter v vse smeri, da bo robot lahko nemoteno zapeljal s postaje, se obrnil in začel s čiščenjem. Ko zaključi mora imeti dovolj prostora, da se vrne na postajo. Če imate dovolj prostora za kavčem, je to lahko odlična izbira za postavitev postaje. Primerni so tudi kotički v kuhinji ali dnevni sobi, še zlasti če pohištvo delno zastira pogled nanj. V širših hodnikih bo prav tako v redu, le v spalnicah je bolje, da tam ne iščete prostora zanj. Ni pa seveda prepovedano, le prepričani smo, da tja ne sodijo najbolj.
Robotski sesalnik obenem pomaga, da se držite načel feng šuja, ko gre za ohranjanje čistoče. Pri tem je najbolj pomembnih pet območij v vsakem domu, ki skrbijo za neoviran pretok pozitivne energije. Štedilnika, ogledal in oken Roomba ne more počistiti, zlahka pa opravi z dvema. Najprej poskrbi za »usta doma«, oziroma za vhod, skozi katerega vstopa energija, ki mora biti vedno pospravljen in čist, ter nato še za središče stanovanja. Tam se zbira energija, ki blagodejno vpliva na stanovalce, zato tam ni prostora za umazanijo.
To še ni vse. Večina robotskih sesalnikov Roomba omogoča vnos območij posebnega pomena na tloris prostorov v aplikaciji iRobot. Prav nič ni narobe, če torej označite površino v središču stanovanja in okoli vhoda, da lahko kadarkoli tja pošljete robota posesati ali obenem pomiti, če se odločite za kombinirano napravo.
V sodobnem življenjskem tempu najlažje poskrbite za čistoča doma tako, da čiščenje prepustite najljubšemu domačemu pomočniku, robotskemu sesalniku Romba. Ne bo vam žal, o tem so si enotni vsi, ki ga že imajo. Če pa ga slučajno še nimate oziroma bi ga radi komu poklonili, potem je črni petek popolna priložnost, da ga kupite po ugodnejši ceni.