Je bila tvoja mama do tebe stroga, s tvojimi otroki pa je pravi medvedek? Za to obstaja znanstvena razlaga. 😉
Zagotovo si se tudi ti že kdaj (na glas ali potiho) spraševala, kdaj so se tvoji starši iz strogih in nepopustljivih oseb spremenili v prijazne medvedke, ki bi se od vsega najraje na svetu crtali. Nisi edina, saj so si nedolgo od tega isto vprašanje zastavili tudi družboslovni znanstveniki, ki so po številnih opravljenih intervjujih z babicami zdaj ugotovili, zakaj je temu tako.
Kot so zapisali, lahko babice zdaj, v svojih 'zrelih' letih svojim vnukom nudijo več, kot so lahko v najbolj aktivnih letih svojega življenja nudile svojim otrokom. Tako, kot novodobne mamice hiter tempo življenja doživljajo zdaj, so ga v preteklosti doživljali njihovi starši, ko zaradi vpetosti v družabno življenje s svojimi otroki niso mogli preživeti toliko časa, kot bi si želeli.
Babice se v svojih zrelih letih zdaj tudi zavedajo, da čas resnično prehitro beži in da je kljub vsemu na prvem mestu vedno le pristen in ljubeč odnos z družino. Zato babice svojim vnukom zdaj dajejo ljubezen brez stresa in skrbi, ki so jih doživljale, ko so bile tudi same mame.
Kot so še zapisali, vloga babice prinaša veliko manj stresa, kot vloga mamice, zato njihovo druženje z otroki poteka veliko bolj sproščeno. Babice so pri svoji starosti tudi veliko bolj zrele in čuteče, kot so bile v mladosti, ter zaradi tega tudi bolj popustljive in prizanesljive, kot so bile, ko so vzgajale svoje otroke. Prav zaradi te sproščenosti je odnos med njimi in vnuki pristen in iskren, otroci pa pri babici čutijo čustveno podporo, iščejo nasvete in občutijo neskočno ljubezen.
Novo na Metroplay: “Če narediš veliko, lahko izbereš najboljše” | DAVID TAVČAR, ELLE DEKOR 2024